Mala škola sporta

Mala škola sporta

ZAŠTO? Dijete se razvija od rođenja do 6 godine ubrzanim tempom i baš u tom periodu razvoja treba obratiti pozornost na biološke i zdravstvene vrijednosti koje se očituju u održavanju ravnoteže između organizma i okoline.
CILJ: Uvođenje djece u svijet sporta i uspostavljanja zdravog načina života od najranijih godina.
OSNOVNE ZADAĆE:

– utjecati na cjelokupan rast i razvoj djeteta

– razvijati motoričke sposobnosti kroz igru, sport

– upoznavanje s osnovnim elementima iz pojedinih sportova

– stvaranje navike sportske rekreacije i zdravog načina života

– pozitivno djelovanje na psihičko i emotivno stanje djece i jačanje samopouzdanja

PROGRAM SE TEMELJI:

na principu da djeca kroz godinu uče osnove 10 sportova; atletika 1., gimnastika, ritmička gimnastika, rukomet, nogomet, odbojka, košarka, atletika 2., borilački sportovi, tenis + plivanje i klizanje kao dodatni dio koji nije uključen u program ovih 10 sportova.

U našoj školi sporta usmjeriti  ćemo najveću pozornost na mjere osiguranja:

– zdravstveno-higijenske mjere (obuća, odjeća, osobna higijena, kontrola prostora, opreme, sprava…

– preventivne mjere (ukrasni predmeti, nakit, sportska odjeća..)

– čuvanje djeteta od pada(intezitet čuvanja postepeno smanjivati zbog dobivanja samopouzdanja)

– pomaganje/asistriranje: da dijete lakše izvede određene vježbe ili pokrete.

Također ćemo usmjeriti pozornost na sam program rada; što ćemo raditi, kako, koliko i zašto ćemo uopće nešto raditi (kakvi su efekti?) Oblici rada su; rad u parovima, trojkama, četvorkama, u stanicama, poligoni prepreka, individulani oblik rada koji će biti uključeni u 45-minutni sat. Sat se sastoji od uvodnog dijela, pripremnog, glavnog i završnog dijela.
Škola sporta provodit će se 2 puta tjedno po 45 minuta u dopodnevnim satima (10:00 – 10:45) Započinjemo sa 1.10. i traje do 31.5. (8 mjeseci uz Ugovornu obvezu) Mjesečna cijena programa je 100,00 kn po djetetu Voditeljica trenerica je odgojiteljica Ivana Čerević. Zainteresirani se mogu javiti odgojiteljicama  ili ravnateljici! Krajem mjeseca svibnja održati će se ogledni sat za roditelje